Obsah

Kontakt

Pro náš dům, z.s.

Veveří 102

616 00 Brno

www.pronasdum.cz

www.ospronasdum.cz

Odběr zpravodaje

Komunikace v domě prostřednictvím nástěnky

Nástěnka v domě je nejen výborný informační kanál, ale zejména patří k projevům vzájemné komunikace v každodenním životě. Kromě klasické nástěnky u vchodových dveří je stále častějším požadavkem majitelů bytů i její internetová podoba. Internetová nástěnka řeší pohodlně a efektivně komunikaci v rámci bytového domu, slouží k dorozumívání mezi nájemníky, majiteli, správci a výborem. 

Co všechno lze na internetové nástěnce nalézt a kdo na ni může psát příspěvky? 

„Tyto stránky jsou určeny pro každého, kdo chce pro komunikaci v bytovém domě využívat internet. Domovní stránky skýtají velký prostor pro rychlé, přesné a přehledné sdělování všech informací o dění v domě. Navíc tento způsob komunikace umožňuje zaujmout a nadchnout pro věc "mladé" obyvatele domu,“ komentuje pozadí vzniku projektu Petr Němec. Napadá vás otázka, kdo se bude o tuto webovou stránku starat a umisťovat na ni potřebné informace? „Někdo, kdo to umí a má zájem o život v domě,“ odpovídá zakladatel projektu Petr Němec.

 

Dalším důvodem, proč si zřídit tuto komunikační platformu může být i to, že tímto způsobem můžeme ostatní obyvatele nadchnout pro společné aktivity a ve prospěch všech tím získat např. potřebný souhlas k rekonstrukci bytového domu. Na společných stránkách může být umístěn seznam kontaktů, důležité dokumenty (např. zápis z členské schůze), společný kalendář, rubrika aktualit a také prostor pro diskusi. Nástěnka je dostupná 24 hodin denně a prostor pro příspěvky je neomezený.

A jak taková tvorba webového rozhraní vypadá?

„V první řadě se musíme rozhodnout, jak se naše stránka bude jmenovat a jakou budeme mít adresu. Sám jsem pro tvorbu našich domovních stránek použil fyzickou adresu. Jméno může tedy být: www.ulicecislomesto.cz (budeme se pohybovat v digitálním světě a tak vynechávám mezery a diakritiku – háčky a čárky),“ popisuje Němec.

A kolik taková správa domény stojí?

 

„Pro přidružené členy nabízíme zřízení a provoz internetové domovní nástěnky za 2000,- Kč za jeden rok, pro ostatní zájemce nabízíme provoz nástěnky za 3.010,- Kč za rok“ pokračuje zakladatel projektu. Jedná se tedy o částku, která nijak významně nezatíží rozpočet SVJ nebo BD.

Stránky jsou velmi jednoduché a zejména přehledné z pohledu jejich grafického zpracování, díky tomu tvorbu zpráv na tomto webovém rozhraní zvládne snad úplně každý.

Domovní stránka je opatřena přístupovými hesly, nikdo jiný než obyvatelé domu k informacím nebude mít přístup a to na těch částech, které si sami zvolíte. Uživatelé mohou mít dokonce i maily s doménou, která se dobře pamatuje: všichni přece víme, kde bydlíme. Doména se skládá z ulice, na které stojí váš dům, čísla vašeho domu a města, ve kterém žijete.

 

 Pokud vás internetová nástěnka zaujala, podrobnější informace se dozvíte na webové adrese http://www.ulicecislomesto.cz.

„Cílem elektronické nástěnky je přinášet informace vedoucí ke zkvalitnění bydlení a je pravda, že dobře lidsky fungující dům, dává výrazně lepší předpoklady pro pohodlné a příjemné bydlení,“ uzavírá Petr Němec.